Šijeme povlečení z českých látek

Povlečení z damašku a bavlněného saténu patří mezi ty nejžádanější. Našli jsme výrobce takových exkluzivních materiálů, z nichž můžeme šít prvotřídní lůžkoviny. Téměř všechnu produkci vyváží český výrobce VEBA do zahraničí, avšak u nás máte možnost povlečení z českých materiálů sehnat.

Výroba damašku i bavlněného saténu začíná správnou volbou prvotřídní bavlny, česká společnost VEBA si pro své látky vybírá tu nejlepší egyptskou bavlnu, kterou dále zpracovává na Broumovsku a Policku – a to od tkaní, barvení až po vlastní výrobu látek. Firma je technicky i technologicky na úrovni nejvyšší světové konkurence a celých 90 % výrobků putuje za hranice České republiky.

Zatímco damašek vyhledávají spíše minimalisté s vysokými požadavky na praktičnost, po bavlněném saténu sáhne spíše ten, kdo hledá nadčasový luxus.

Zdravotně nezávadné

Ložní povlečení přichází do přímého kontaktu s pokožkou, a proto je prvořadé dbát na zdravotní nezávadnost použitých materiálů. Materiály od VEBA splňují přísné evropské normy, a navíc je vlastní certifikát OekoTex – označení nezávadnosti i v nejvyšší možné třídě pro děti do tří let. Vzhledem ke svému přírodnímu charakteru jsou vhodné také pro alergiky.

Tradiční materiál v moderním provedení

Damaškové i saténové povlečení je vyrobené tradičně z nejjemnějších česaných přízí, jemné na omak s garancí dlouhé životnosti. Povlečení má nežehlivou úpravu „Easy Care“ a ušetříte tak čas s jeho údržbou. Nabízíme povlečení světle fialové a krémové povlečení Geon bavlněný satén. Dále si u nás můžete vybrat damaškové povlečení z ekologické egyptské bavlny bez použití chemických úprav Ornella Natural Cotton ve žluté barvě a Ornella Natural Cotton v bílé barvě. Dále pak oblíbené modely Carmine Natural CottonBohema a damaškové povlečení ze 100% atlasové bavlny Gola bílé proužky 20 mmGola bílé proužky 1-32 mm.

PRO ZAJÍMAVOST:
Povlečení j
e netypicky ušito z jednoho kusu látky, není uprostřed sešité (šíře 286 cm). Možné je volit i různé zapínání (zip, knoflíky nebo hotelový uzávěr) nebo si celé povlečení nechat vyrobit na míru (atypické rozměry včetně povlaků s légou).