Damaškové povlečení: dopřejte si luxus

Chcete-li si v ložnici dopřát opravdový luxus, pak je damašek tou správnou volbou. Jde o materiál velmi příjemný na dotek, vhodný pro alergiky a velmi pohodlný na údržbu. Pokud hledáte povlečení do náročnějšího provozu, například do ubytovacího zařízení, hotelu a podobně, pak je i pro vás damašek tou správnou volbou, protože je charakteristický i vysokou pevností a odolností při praní, která je daná hlavně vysokou gramáží bavlny.

Damaškové povlečení je vyrobené z hustě tkané stoprocentní bavlny, díky čemuž se krásně leskne, je příjemné na dotek a snadno se udržuje. Navíc má skutečně dlouhou životnost. Damašek je jednoduše řečeno elegantní jednobarevná tkanina se vzorováním různých tvarů a velikostí. Původně pochází s největší pravděpodobností z Číny, do Evropy se dostal přes Sýrii a odtud také pochází název podle hlavního města této orientální země.

TIP: Do našeho e-shopu jsme pečlivě vybrali několik výrobků z damašku. Damaškové povlečení je z nejjemnějších česaných přízí nabízí příjemný omak a elegantní vzhled. Vyberte si z naší nabídky a dopřejte si spánek v jednom z nejpříjemnějšícgh a nejodolnějším ložním materiálu současnosti.

Damašek Atlas Grádl je vhodný do hotelů

Tkanina Atlas Grádl má dvě velké výhody pro provozovatele ubytovacích zařízení, je velmi pevná a odolná při údžbě. Tyto její vlastnosti oceníte i v domácnosti, protože kvalita damaškového povlečení zůstane dlouho naprosto perfektní. Damaškové povlečení Atlas Grádl můžete prát až na 60 °C, pro zaručení stálobarevnosti doporučujeme prát vždy po rubu se zapnutými knoflíky. 

V případě zájmu vám rádi vyrobíme atypické rozměry damaškového povlečení nebo přidáme místo zipu knoflíky či hotelový uzávěr, neváhejte nás kontaktovat.

Damašek Natural Cotton potěší alergiky

Povlečení z damašku Natural Cotton je vyrobené ze 100% čisté přírodní bavlny a klade důraz na její co největší kvalitu. K jeho výrobě se používá nejkvalitnější egyptská bavlna, která mu dodává hedvábnou jemnost. Samozřejmostí je ekologicky šetrná výroba bez použití chemických úprav, a tedy i zachování přírodního charakteru a barvy materiálu. Důkazem můžou být tmavé zbytky tobolek, které dodávají damašku Natural Cotton přírodní autenticitu, nejedná se totiž v žádném případě o vadu, ale naopak o přirozenou součást chemicky neupravené bavlny.

Damaškové povlečení Natural Cotton můžete bez obav prát až na 60 °C, pro zachování kvality a barevnosti je vhodné používat prací prostředky na barevné prádlo a prát zásadně po rubu a se zapnutými knoflíky či zipem. Damaškové povlečení je možné sušit v sušičce. Skvělou devízou materiálu Damašek Natural Cotton je nežehlivá úprava „Easy Care“ pro snadnou údržbu.