Studené saténové povlečení je mýtus

Saténové povlečení má v sobě nádech luxusu a láká mnoho lidí. Satén je ale také materiál opředený mnoha mýty, které zákazníky zbytečně odrazují. Hned na začátku vyvrátíme oba nejrozšířenější – satén je vyráběný z umělého materiálu a studí. Opak je pravdou, satén je vyráběný ze 100 % bavlny a zároveň jde o materiál velmi příjemný na dotek a rozhodně nestudí. 

Saténové povlečení se vyrábí z té nejkvalitnější 100% bavlny, jeho plný název zní dokonce bavlněný satén. Povlečení z bavlněného saténu patří na trhu mezi špičku a jde o luxusní variantu, jedná se o hustě tkaný pevný materiál, který je zároveň velmi hebký a jemný na dotek.

Má tu geniální vlastnosti, že díky vynikajícím termoregulačním vlastnostem v zimě hřeje a v létě naopak chladí.

Satén je savý, prodyšný a luxusní

Bavlněný satén se vyznačuje také vysokou savostí a prodyšností, což je samozřejmě dáno samotnou přírodní surovinou, ze které se vyrábí. Navíc jde o velmi odolný materiál, který se neopotřebí ani při častém praní a zachovává si zářivé barvy.

Saténové povlečení se vyrábí i v nežehlivé úpravě, která je velice praktická pro ty, kteří chtějí mít svou ložnici stále jako ze škatulky, ale nechtějí trávit zbytečně čas žehlením.

Povlečení z bavlněného saténu můžete vybírat s bezpočtem vzorů a barev. Na povrchu je mírně lesklý, takže dodá vaší ložnici nádech skutečného luxusu. V posteli přece trávíme velkou část svého času, tak proč si nedopřát to nejlepší.