Srovnání prostěradel: jaké si vybrat?

Prostěradlo stejně jako matrace nebo přikrývka ovlivňuje kvalitu spánku. V zimních měsících zvolte teplejší prostěradlo, protože nebudete pociťovat při spánku zimu. V letních měsících zase sáhněte po prostěradle, které chladí a bude odvádět pot z těla.

Prostěradlo na zimu

V zimních měsících oceníte při spánku především teplo. To vám zajistí nejen správná přikrývka a ložní povlečení, ale také prostěradlo. Konkrétně pro zimní měsíce doporučujeme mikroflanelové prostěradlo, které dodáváme na jednolůžko i dvojlůžko. Na zimu je skvělé, velmi dobře hřeje a navozuje příjemný mazlivý pocit. Stejné vlastnosti má také prostěradlo Korall Micro. Je velice příjemné na dotek. Prostěradla Korall Micro máme v několika barvách a v provedení na jednolůžko i manželskou postel. V zimních měsících můžete rovněž využívat froté prostěradla, která jsou univerzální a hodí se v letních i zimních měsících.

Letní prostěradlo

Prostěradla z jersey jsou velmi žádaná, jde o jeden z nejhebčích bavlněných materiálů. Pro své vlastnosti jsou vhodná především pro letní měsíce. Jsou vyrobena ze 100% bavlny a tolik nehřejí. V nabídce máme bavlněná prostěradla jersey a také jersey s elastenem (95 % bavlna a 5 % elastanu). Elastanová složka má velmi důležité vlastnosti. Díky ní je prostěradlo elastické nejen do šířky, ale také do délky. Perfektně tak drží tvar na matraci a je pružné. Běžná úpletová prostěradla, která jsou ze 100% bavlny, jsou elastická pouze do šířky.

Prostěradla pro hotely a nemocnice

Hladká plátěná prostěradla bez gumy se využívají zejména v hotelech a ubytovacích zařízeních. Jdou vyvářet na 90 °C, snadno se žehlí a udržují. Plátěná prostěradla v současnosti existují v mnoha barevných provedeních, materiál je 100% jednobarevné bavlněné plátno.

Prostěradla na míru – nezalekneme se jakéhokoli atypu

Prostěradla froté a jersey odebíráme od dvou českých firem (Veratex a Bellatex), které si zakládají na kvalitě a individuálním přístupu k objednávkám, jsou tedy schopny vyrobit prostědallo na matrace atypické velikosti. Při objednávce stačí jen zadat rozměry do poznámky a my vám zajistíme prostěradlo vyrobené na zakázku. U prostěradel můžete také požadovat upravenou výšku pro vyšší matrace, a to i 20 až 30 centimetrů.

TIP: Více o naší výrobě na zakázku se dočtete v článku o atypických rozměrech přikrývek na míru.

Prostěradla do dětských postýlek – i zde je na výběr

Všechna prostěradla pro dětské postýlky nabízíme v typizovaném rozměru 60 cm x 120 cm (případně 70 cm 140 cm), ale dodáme i upravený rozměr dle potřeby. Všechny výrobky pro děti mají atest na materiál pro děti do 3 let.

1. Froté prostěradla do dětských postýlek 180 g a prostěradla s vyšší gramáží 210 g.
2. Nepropustné froté ideální pro občasné dětské nehody v postýlce.
3. Jersey 180 g dětské prostěradlo od firmy Bellatex a prostěradla pro děti od firmy Veratex
4. Mazlivá a hřejivá prostěradla pro naše nejmenší z mikroflanelu

Jak vybrat správné prostěradlo?

  • Vybírejte prostěradlo podle období (na zimu se hodí mikroflanel, na léto jeresy).
  • Kupujte vždy co nejkvalitnější prostěradlo, což poznáte podle gramáže.
  • Aby prostěradlo zachovalo svůj tvar, nepouštělo „oka“ a nebledlo, dodržujte symboly praní.
  • Vybírejte povlečení s příměsí elastanu, díky němu bude krásně držet na matraci.

K prostěradlům patří také povlečení. V našem e-shopu si můžete lůžkoviny krásně sladit. Doporučujeme vám přečíst si o našich povlečeních a materiálech, ze kterých se vyrábějí.