Vyberte si svůj polštář z dutého vlákna

V naší nabídce najdete několik typů kvalitních polštářů z dutého vlákna, které vám zaručí ničím nerušený spánek. Tyto polštáře mají několik jedinečných vlastností. Jsou lehké, měkké, vhodné pro alergiky, a navíc je můžete prát v pračce.

Prošívaný polštář se zipem

Nejoblíbenějším typem polštáře z dutého vlákna je bezesporu prošívaný polštář se zipem. Právě díky zipu můžete regulovat množství náplně polštáře, a vytvořit si tak přímo na míru polštář, na kterém se vám bude spát jako v pohádce.

Jako náhradní náplň polštářů se používá například duté vlákno ve tvaru kuliček. Tyto kuličky jsou vyrobeny ze stoprocentního polyesterového vlákna. Pro představu: Polštář o rozměrech 40 centimetrů na 40 centimetrů obsahuje zhruba 250 gramů těchto kuliček, polštář o rozměrech 90 centimetrů na 70 centimetrů jich pak pojme asi 1 000 gramů.

Prošívaný polštář TENCEL

U prošívaných polštářů obecně platí, že jejich prošívaný povlak zajišťuje nižší sléhavost a současně vyšší životnost polštáře. Kromě prošívaných polštářů plněných kvalitním dutým vláknem v naší nabídce naleznete i prošívaný polštář plněný dutým vláknem vyrobený z tkaniny TENCEL.

TENCEL je unikátní, stoprocentně přírodní tkanina, která je vyrobena z celulózových vláken eukalyptu. Říká se, že TENCEL je jemný jako pokožka, pevný jako polyester, chladivý jako len, hřejivý jako vlna a absorbuje více vlhkosti nežli bavlna.

Hladké polštáře vhodné i pro alergiky

Také hladký polštář z dutého vlákna je stejně jako prošívaný polštář ideální pro alergiky. Duté vlákno je totiž umělý materiál, který můžete prát až na 95 stupňů Celsia, a tím výrazně zamezit výskytu alergenů. Tedy roztočů, ale i bakterií a plísní.
Pro bezchybný spánek určitě oceníte především hladký polštář se zipem – díky zipovému uzávěru tak můžete regulovat množství náplně.

Relaxační polštáře jako zdravotní pomůcka

V naší nabídce polštářů plněných dutým vláknem najdete rovněž relaxační polštáře. Jde například o zdravotní polštář, cestovní opěrku, která vám zpříjemní dlouhé cestování, nebo krční opěrku, kterou využijete jako kvalitní oporu hlavy a krční páteře pro zdravé spaní.

K relaxaci nebo jako stylové doplňky interiéru jistě oceníte také váleček malý či váleček velký, jejichž náplň tvoří polyesterové kuličky a jejichž povlak je vyhotoven v různých dezénech.

Kojicí polštáře: To pravé pro kojení a relaxaci

Pro těhotné ženy, kojící maminky a jejich miminka nabízíme kojicí polštáře plněné zdravotně nezávadnými kuličkami ze stoprocentního polyesterového vlákna. Tyto kojicí polštáře představují jak pomůcku vhodnou pro kojení a relaxaci, tak bezpečné hnízdečko pro miminko.

Kojící polštáře snižují bolesti v zádech a umožňují kojit ve více pohodlných polohách. Můžete je skvěle využít i v období těhotenství, kdy si lze s nimi pohodlně podepřít bolavá záda či rostoucí bříško.

Kojicí polštáře mají samostatný, snímatelný potah a díky tomu, že jsou naplněny kuličkami z dutého vlákna, lze je snadno tvarovat. Kojicí polštáře jsou opatřeny zajištěným plnicím otvorem, díky kterému máte možnost dle vlastních potřeb regulovat množství náplně, a tím i samotnou tvrdost kojicího polštářku.

Materiály, z nichž jsou kojicí polštáře v naší nabídce vyrobeny, jsou atestované a zdravotně nezávadné a odpovídají normě ÖKO-TEX STANDARD 100, vhodné pro kojence a malé děti. Výrobky z těchto materiálů přitom splňují požadavky kladené na textilní výrobky pro děti do tří let.