Tkanina Tencel znamená nejvyšší komfort

Tencel je unikátní tkanina z celulózových vláken eukalyptu určená speciálně k výrobě ložního prádla, polštářů a přikrývek. Tencel vlákna mají hned několik výhod. Vlhkost absorbují o polovinu lépe než bavlna a mají skvělé antibakteriální vlastnosti, takže pomáhají vaší pokožce relaxovat a přispívají ke kvalitnímu spánku.

Pěstování eukalyptů, ze kterých se Tencel vyrábí, je šetrné k životnímu prostředí a nepoužívá se při něm žádná chemie. Skvělé termoregulační vlastnosti ve všech ročních období jsou pak samozřejmostí. Pro tyto výborné vlastnosti jsme zařadili výrobky Tencel do našeho sortimentu.

Tencel je:

  • extrémně hladký a měkký na dotek
  • skvělý pro citlivou pokožku 
  • pevný jako polyester
  • chladivý jako len
  • hřejivý jako vlna
  • absorbuje víc vlhkosti než bavlna

Tencel vlákno skvěle odvádí vlhkost

Ve srovnání s umělými vlákny odvádí Tencel vlhkost unikátním způsobem. Umělá vlákna vlhkost neabsorbují, ale odvádí ji pouze na povrchu. Naopak Tencel absorbuje vlhkost dovnitř vlákna, díky tomu se na povrchu kůže netvoří vlhký film, ve kterém se množí bakterie. Tencel svými přírodními vlastnostmi zabraňuje tvorbě bakterií, které se v syntetickém vlákně množí 2000 krát rychleji a způsobují v něm i nepříjemný zápach.

Tencel se vyrábí z vláken eukalyptů

Vlákno Tencel se vyrábí z eukalyptového dřeva tak, že se kmen nejprve zbaví kůry a rozseká na malé kousky. Pak se dřevo rozvaří na celulózu, k rozpouštění celulózy se následně používá organický aminoxid, který je běžně obsažený třeba i v kosmetice.

Rozvařená celulóza se procedí přes síto do vlažnější vody a vzniklé nudle se ještě za mokra natahují přes rotující válečky, pak se vlákno čistí od chemikálií a namotává na cívky.

Vlákna Tencel jsou ekologická
– Výroba vláken Tencel je k přírodě na rozdíl od bavlny mnohem šetrnější, eukalyptus totiž nepotřebuje umělé zavlažování ani ochranu pesticidy.
– Objem produkce vláken Tencel je desetkrát vyšší než objem produkce z tradiční bavlny. Pro představu – šest metrů čtverečních půdy je potřeba k výrobě jednoho jediného trička z bavlny nebo deseti triček z Tencel vlákna.

Polštáře a přikrývky vyrobené z vlákna Tencel podporují zdravý spánek, výborně vstřebávají a odvádějí vlhkost a jsou vhodné pro všechny, kteří si chtějí dopřát kvalitní spánek.