Jak se dobře vyspat v parném létě - Přikrývky.cz

Jak se dobře vyspat v parném létě

Každý z nás někdy zažil pocit, kdy se v noci převaluje ze strany na stranu a nemůže v tom parnu zamhouřit oči. Noc co noc si tak kladete otázku, jak usnout v parném létě a dobře se vyspat?

Ne vždycky se vám daří usnout, spaní ve vysokých teplotách kvalitnímu odpočinku rozhodně nenapomáhá. Existují ale způsoby, jak si správně odpočinout i při vysokých teplotách v noci. Základem je vybrat si správné lůžkoviny. Zvolte správný materiál povlečení. Sáhnete-li po bavlněném povlečení v lehkých a tenkých vrstvách, pak je to správná volba. Chybu neuděláte ani s hedvábným či saténovým povlečením.

Správná volba přikrývky

Nezapomínejte ani na přikrývky v letní úpravě. Je ideální mít doma dvě přikrývky, jednu zimní a jednu letní. Ta zimní zahřeje a poskytuje to správné a optimální teplo. Naopak letní přikrývky jsou vyrobeny z příjemného materiálu, lehoučké a vzdušné. Umí dovádět pot z těla, příjemně chladí. Doporučujeme letní prošívanou přikrývku, která je skvělou volbou pro parné letní noci.

Jak se v létě ochladit ve spánku a dobře se vyspat

  • Před větrák postavte velkou místu nebo pekáč s kostkami ledu. Větrák přes něj bude foukat a kapičky studené vody prosytí teplý vzduch v místnosti.
  • Před spaním se napijte vody a není od věci umístit sklenici s vodou i na noční stolek pro případ žízně v noci. Tělo se během noci potí, odvádí z těla vodu, kterou je potřeba zpět doplnit.
  • Čím méně vrstev na sobě máte, tím pro vás lépe. V létě, pokud vám to vyhovuje, můžete spát celou noc nazí, popřípadě zvolte tenké a pohodlné pyžamo.
  • Studená sprcha před spaním nejen osvěží, ale také zchladí horké tělo.
  • Vypněte všechny přístroje poháněné elektrikou a také světlo. Od všeho jde totiž teplo, které vašemu tělu, už tak rozpálenému horkem, moc nepřidá. Obecně pro kvalitní spánek je důležité usínat v místnosti bez televize.

 

Už staří Egypťané věděli, jak se v horku dobře vyspat. Osvědčeným tipem se jim v tomto případě stalo prostěradlo, které namočili do studené vody a pak se jím přikryli. Tato metoda je v dnešní době nepraktická, namísto toho umístěte prostěradlo či pyžamo na pár hodin předtím, než půjdete spát, do mrazáku nebo lednice. Vytvoříte si tak chladné prostředí na svém lůžku.

Dostatečné množství prostoru

Usnout v horkém a parném létě bývá těžké, zvláště pak, když vás hřeje partnerovo těsné, i když velmi příjemné objetí. Z partnerova těla sálá teplo a v kombinaci s vaším horkým tělem vám bude teplo o to víc. Pohodlné usínání si zajistíte tak, že si okolo sebe vytvoříte dostatečné množství prostoru. Pohodlně si lehněte, roztáhněte ruce a nohy tak, aby se sebe dotýkali pouze minimální plochou. Díky této poloze se z těla bude lépe odpařovat pot a také k tělu lépe proudí chladný vzduch a tělo se tak rychleji ochladí.