Přikrývky.cz slaví 20 let na trhu

V roce 2015 slaví naše společnost 20leté výročí založení. Na začátku stála maminka současné majitelky Marie Mičková, která vybudovala funkční šicí dílnu s ruční výrobou lůžkovin. Pět let funguje e-shop. Ohlédněme se do historie.

V čele společnosti stojí v současnosti Iveta Mičková. Jak vidí historii rodinného podniku?

„Naši rodinnou firmu založila před více než 20 lety moje máma. V té době mi bylo 13 let a tak jsem stála u počátků a s firmou rostla. Prázdniny jsem často trávila u šicího stroje a trénovala zašívání přikrývek. Takto jsem se pomalu seznámila se všemi činnostmi firmy. Po absolvování střední školy jsem nastoupila na studium vysoké školy ekonomické a tam se zrodil první nápad na vytvoření webových stránek naší rodinné firmy. A tak mi náš rodinný podnik přirostl k srdci a od té doby se podílím na řízení firmy. V roce 2012 odešli rodiče do důchodu a tak jsem převzala rodinné podnikání a snažím se navázat na jejich úspěšnou téměř dvacetiletou existenci.“

Celý rozhovor s Ivetou Mičkovou najdete v našem blogu.

 

1995

Marie Mičková odchází ze zemědělského družstva Bochovice, kde pracuje v přidružené výrobě přikrývek, a zakládá firmu, ve které realizuje vlastní představu o tom, jak šít. V rodinném domě Mičkových tak vzniká provozovna s výrobou přikrývek a polštářů pro maloobchodní prodejny. Firma má jednoho zaměstnance.

1997

Přibývá další zaměstnanec a na chodu firmy se podílí celá rodina. „Od té doby jsem nejedny prázdniny trávila u šicího stroje a trénovala zašívání přikrývek,“ vzpomíná současná majitelka firmy Iveta Mičková.

2002

Budujeme nové prostory, protože firma se do našeho rodinného domu už nevejde.

2003

Otvíráme první kamennou prodejnu v centru Velkého Meziříčí, prodejna funguje dodnes a těší se oblibě.

2004

Stěhujeme se do nových prostor a nabíráme dalšího zaměstnance.

2006

Máme první webové stránky přikrývky.cz. Zatím mají pouze informativní charakter.

2009

Spouštíme první e-shop, měníme strategii firmy z maloobchodů k přímému prodeji koncovým zákazníkům. Naše výrobky tak nejsou zatíženy dalšími náklady na distribuci. Díky tomu jsme schopni zachovat vysokou kvalitu ručního šití z nejlepších materiálů za dobrou cenu.

2011

Po 16 letech provozu převádí Marie Mičková rodinnou firmu na dceru Ivetu a máme celkem 4 zaměstnance.

2015

Slavíme dvacáté narozeniny rodinné firmy, vyrábíme vlastní kolekce přikrývek, polštářů a ložního povlečení z prvotřídních materiálů, zabýváme se zakázkovou výrobou. A o tom, že nemáme nespokojené zákazníky, se můžete jednoduše přesvědčit zde.