Duté vlákno zkvalitní spánek alergiků

Alergií na roztoče trpí stále více a více lidí. Jak se tedy dobře a vydatně vyspat, aniž byste měli po ránu zarudlé oči, bolesti hlavy, svědivou vyrážku, vodnatou rýmu nebo ucpaný nos? Pokud i vy patříte k alergikům, v tomto článku vám poradíme, jak byste si měli uzpůsobit svou postel, a potažmo celou ložnici.

Polštáře, přikrývky a podložky z dutého vlákna

Tou správnou volbou pro alergiky jsou především deky a polštáře plněné dutým vláknem. Duté vlákno je umělý materiál, který výrazně zamezuje výskytu alergenů. Tedy roztočů, ale i bakterií a plísní.

V naší nabídce najdete polštáře, přikrývky a podložky, které jsou plněné dutým silanizovaným vláknem. Tyto produkty mají nejen výborné tepelně izolační vlastnosti. Jsou také vhodné pro alergiky – a to i z důvodu, že je můžete prát až na 95 °C, a tím minimalizovat výskyt roztočů.

Jakým způsobem dále omezíte výskyt roztočů ve vaší ložnici?

  1.  Ložní prádlo, ale i samotné peřiny, polštáře a povlaky na matrace pravidelně perte. A to minimálně při teplotě 60°C a více, neboť pouze tehdy se v pračce rozloží alergeny.
  2. Matraci své postele pravidelně vysávejte nebo čistěte horkou párou.
  3. Místnost, kde spíte, pravidelně větrejte, utírejte v ní prach a vytírejte podlahu.
  4. V místnosti, kde spíte, se rovněž zbavte koberců, záclon a závěsů. Ke stínění používejte žaluzie nebo rolety.

„U přípravy lůžka pro alergika je nejdůležitější praní výplně polštáře a přikrývky. Samotné duté vlákno nestačí, musí se prát. Jen tím zabráníte množení roztočů,“ radí Iveta Mičková, která šije mimo jiné přikrývky z dutého vlákna.

Luxusní řada DeLuxe nejen pro alergiky

Nejen alergici ocení také naši luxusní řadu polštářů a přikrývek DeLuxe. Polštáře a přikrývky z této řady jsou vyplněny čtyřdutinkovým vláknem se speciální SLICK úpravou. Díky svým jedinečným vlastnostem čtyřdutinkové vlákno vyniká svými antialergenními vlastnostmi, dále výborně izoluje, je prodyšné a také odolné proti vlhkosti.

Co je další nespornou výhodou polštářů a přikrývek plněných čtyřdutinkovým vláknem? Toto vlákno je antimikrobiálně upravené, a tím snižuje i výskyt bakterií.

Protiroztočové povlaky

V posteli alergika by neměly chybět ani speciální protiroztočové povlaky. Tyto povlaky se navlečou přímo na polštář, přikrývku a matraci. Až přes ně můžete následně navléct povlečení a prostěradlo.

Také na matraci záleží

Alergici, astmatici a ekzematici by měli věnovat zvýšenou pozornost také výběru matrace. Vhodná je pro ně taková matrace, která bude prodyšná a snadno větratelná a v níž se bude co nejméně dařit bakteriím, roztočům a plísním. Alergici tak nejčastěji používají matrace z polyetherové pěny, velmi oblíbené jsou i matrace ze studené pěny od českého výrobce D.P.V.