Přikrývku z dutého vlákna si vybere každý

Každý máme jiné individuální vnímání tepla a zimy, takže i na přikrývky máme různé požadavky. Všichni nechceme spát pod super hřejivou přikrývkou a zdaleka ne všem stačí i v létě jen lehká deka. Proto si můžete vybírat hned ze čtyř druhů přikrývek z dutého vlákna, na škále od letních až po thermo totiž určitě najdete i vy tu svou.

Přikrývky z dutého vlákna jsou moderní alternativou, která úspěšně konkuruje peří. Mají srovnatelnou hřejivost, ale navíc jsou hypoalergenní a snadno se udržují. Můžete je prát tak často, jak sami uznáte za vhodné, a to i při vyšších teplotách. O vlastnostech dutého vlákna se můžete dočíst v samostatném článku.

S letní přikrývkou se vyspíte i v horkých nocích

Přikrývky z dutého vlákna mají svou nejlehčí variantu v podobě letních přikrývek, které jsou plněné jednou tenkou vrstvou dutého silanizovaného vlákna. Silanizace je úprava zjemňující materiál, způsobující měkkost a hekost a umožňujíci praní přikrývek až na 95 °C. Letní přikrývky z dutého vlákna jsou navíc vyrobené z prodyšných materiálů, takže se hodí i pro lidi, kteří se více potí.

Kdo by hledal špičku mezi letními přikrývkami z dutého vlákna, je pro něj vhodná tkanina Tencel Lyocell, která výborně vstřebává a odvádí vlhkost, absorbuje až o 50 % víc vlhkosti než bavlna a udržuje tak suché mikroklima a má antibakteriální účinky.

Klasické přikrývky vám poslouží celoročně

Mezi zákazníky jsou nejoblíbenější klasické přikrývky z dutého vlákna, které dobře slouží celoročně a lze je používat v zimě i v létě. Klasická přikrývka je vhodná pro všechny, kteří mají rádi dokonalý komfort a nejsou citlivý na menší změny teplot, případně spí v místnostech s regulovatelnou teplotou a mají tedy neměnné prostředí pro spánek.

 

Thermo přikrývky si užijí milovníci tepla

Thermo přikrývky z dutého vlákna jsou určené všem, kteří mají rádi pocit tepla. Je možné je používat celoročně nebo jen v chladných měsících, jsou krásně hebké a teplé. Thermo přikrývky mají větší hřejivost díky takzvaným teplým švům, které spojují dvě samostatně prošité vrstvy obvodovým švem, čímž vzniká vzduchová mezivrstva s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi.

Komplet přikrývka umožňuje změnu

Přikrývky Komplet mají tu výhodu, že se můžete průběžně rozhodovat o tom, co vám zrovna v tom daném období vyhovuje. Výhodou oproti Thermo přikrývce je možnost rozpojení suchých zipů a využití dvou přikrývek, jedné slabší a druhé silnější. Komplet přikrývky jsou totiž vyrobené ze dvou přikrývek různé gramáže a je možné je používat odděleně, třeba jednu v létě a druhou na jaře a na podzim, na zimu je pak snadno spojit.