I povlečení ovlivňuje kvalitu spánku

Když už ate rozhodnete investovat do své ložnice, začínáte zpravidla u postele a matrace, ty jsou bezpochyby základem kvalitního spánku. Pak přichází na řadu správná volba přikrývky a polštáře, ani bez těch se do růžova nevyspíte. Jenže ani tady cesta za opravdu kvalitním spánkem nekončí. Aby bylo všechno dokonalé, potřebujete i perfektní ložní prádlo, tedy vaše vysněné povlečení.

Při výběru povlečení jde o dvě základní věci. První je samozřejmě materiál, ze kterého je ložní prádlo vyrobené. Na trhu je nepřeberná nabídka různých druhů povlečení, každé má trochu jiné vlastnosti a hodí se pro někoho jiného. Neméně důležitý je ale i vzhled, protože povlečení se vám v neposlední řadě musí také líbit. Do postele chcete uléhat s radostí a pohled na povlečení přesně podle vašeho vkusu je k tomu prostě potřeba.

Povlečení musí být příjemné na dotek i krásné

Když vybíráte materiál povlečení, měli byste při tom myslet na svoje hlavní požadavky. Máte rádi teplo, nebo si naopak přejete chladivější materiál? Jak moc si potrpíte na údržbu a dokonale vyžehlené povlečení? Chcete investovat do kvalitnějšího povlečení a používat ho dlouhé roky, nebo se vám časem omrzí a vy se poohlížíte po novém? To jsou všechno otázky, na které byste si měli před vybíráním povlečení odpovědět.

Třeba krepové povlečení je snadné na údržbu, jde o speciálně upravenou bavlnu, která je nejen příjemná na dotek, ale navíc není potřeba ji žehlit. S krepovým povlečením budete mít neustále dokonalou ložnici s minimální námahou.

Flanelové povlečení je jednou z teplejších variant. Flanel je navíc velmi pevný materiál, takže dlouho vydrží beze změny a vypadá stále jako nový. Podobně dlouho vydrží i bavlněné povlečení, které se navíc vyrábí v nepřeberném množství vzorů a barev. V saténové úpravě pak představuje luxusnější variantu, která bude vévodit vaší ložnici a navíc je velmi jednoduchá na údržbu. Pak jsou tu ještě luxusní varianty povlečení vyrobené z damašku nebo mikrovlákna, který dodají vašemu spánku královskou úroveň. Podrobnosti o materiálech najdete v samostatném článku na našem blogu.

Povlečení je potřeba vybírat nejen s přihlédnutím k praktičnosti materiálů a ceně, ale měli byste se řídit i pocity. Ložní prádlo se vám musí především líbit, dělat vám radost. Jinak vám ani sebekvalitnější postel nepomůže. Takže směle do toho, vybírejte třeba z naší široké nabídky povlečení přímo v e-shopu.